Dziecko w rozwodzie

dziecko w sytuacji rozwodu

Warsztat  dla rozstających się rodziców lub rodziców po rozstaniu 

„Dziecko w rozwodzie”.

 

Rozstanie się rodziców  to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Konflikty między byłymi partnerami, rozwód bądź separacja to sytuacje, uruchamiające silne emocje: rozczarowanie, smutek, złość, niechęć, żal czy wrogość. Dla osób posiadających dzieci dodatkowym obciążeniem jest świadomość cierpienia, które staje się udziałem ich dzieci.

Jak pomóc dziecku poradzić sobie z sytuacją rozpadu rodziny? Jak ograniczyć negatywny wpływ tego trudnego wydarzenia na dzieci? Co się dzieje z dzieckiem, gdy jego dotychczasowy świat się rozpada? Co przeżywa? Jak mu pomóc? Jak z nim rozmawiać? Co mówić, a czego nie mówić? – te i inne kwestie będą tematem spotkania.

 

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony jest dla rodziców będących w sytuacji rozwodu, separacji lub rozstania z mamą/tatą swojego dziecka/dzieci.

 

W czasie warsztatu:

Dowiesz się, jak chronić siebie i swoje dziecko w tak trudnej sytuacji, jaką jest rozwód. Jak dać dziecku poczucie bezpieczeństwa, zapewnić mu emocjonalną stabilność. Skąd czerpać siłę, gdzie znajdować oparcie

 

Cel warsztatu:

Przekazanie rodzicom wiedzy na temat perspektywy dziecka w sytuacji rozstania (jego potrzeb, emocji, sposobów radzenia sobie z kryzysem) oraz tego jak się o nie zatroszczyć, by ponosiło, jak najmniejsze konsekwencje, pomoc rodzicom w uporaniu się z własnymi emocjami i trudnościami związanymi z rozpadem związku, tak by adekwatnie reagować na potrzeby dziecka i realizować własne cele życiowe

 

Co daje uczestnictwo w warsztacie:

– wiedzę i praktyczne umiejętności

– materiały dydaktyczne

– kameralną przestrzeń, gdzie w bezpiecznej i wspierającej atmosferze dowiesz się, jak pomóc sobie i dziecku.

 

Czas i miejsce: Fundacja Strefa Pociech, Sokołów Podlaski ul. Lipowa 5,

niedziela 18 listopada w godzinach 10.00-14.00

 

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: fundacjastrefapociech@gmail.com, 603072071, www.strefapociech.pl

 

Prowadzi: Anna Elżbieta Szczycińska – trenerka umiejętności psychologicznych, pedagożka. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego – Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.  Obecnie w trakcie czteroletniej  Szkoły  Psychoterapii  zorientowanej na pomoc  DDA/ DDD (Dorosłe Dzieci Alkoholików / Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych). Od kilku lat prowadzi warsztaty i treningi psychologiczne dotyczące pracy nad rozwojem osobistym (redukcja stresu, świadoma komunikacja, poczucie własnej wartości, asertywność ).

Towarzyszy innym w poszerzaniu i zdobywaniu nowych kompetencji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychologiczno-interwencyjnej  w obszarze przeciwdziałania  przemocy w rodzinie (prowadzi warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemoc w rodzinie). Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Komitecie Ochrony Praw Dziecka, gdzie prowadziła konsultacje psychologiczne i krótkoterminową terapię indywidualną osób dorosłych oraz udzielała wsparcia rodzicom w konfliktach około rozwodowych grupy psychoedukacyjno-wsparciowe dla osób, które stoją w obliczu decyzji o rozstaniu lub decyzję tę podjęli. Interesuje sie tańcem i ruchem terapeutycznym oraz techniką uważności (Mindfulness).

 

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNY DOM

ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO