Drama w profilaktyce cyberprzemocy rówieśniczej-szkolenie ONLINE 7.11.2020

stop przemoc ceber4_n
Drama w profilaktyce cyberprzemocy rówieśniczej – szkolenie online dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.
Podczas szkolenia prowadzonego online na platformie zoom, przyjrzymy się zjawisku cyberprzemocy – jej najczęstszym formom i mechanizmom – z wykorzystaniem metody dramy stosowanej.
Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się różnym formom i narzędziom cyberprzemocy, przeanalizować ich przyczyny i potencjalne konsekwencje. Poznają również skuteczne sposoby reagowania w przypadku, gdy uczeń jest w roli ofiary, świadka lub sprawcy cyberprzemocy oraz dowiedzą jak zapobiegać temu zjawisku.
Poznają także interaktywne techniki możliwe do wykorzystania w obszarze profilaktyki cyberprzemocy w pracy z dziećmi i młodzieżą:
– rozgrzewki dramowe, które nawiązują do mechanizmów występujących w cyberprzestrzeni,
– tworzenie wirtualnego pokoju zagadek: przydatne narzędzia i formy pracy, także do zastosowania w formie internetowej.
Doświadczenie pokazuje, że forma interaktywnego escape roomu pomaga dzieciom otworzyć się na temat zagrożeń obecnych w internecie poprzez doświadczenie różnych historii oraz daje możliwość przećwiczenia współpracy w grupie.
– stymulatory – technikę dramową opartą na pracy z przedmiotami, możliwą do zastosowania również w formule wirtualnej
Powyższe techniki pomagają uczestnikom wejść w role i zanurzyć się w świecie fikcji, dzięki czemu mogą spojrzeć na prezentowaną problematykę z różnych perspektyw. Metoda dramy sprzyja rozwojowi wyobraźni, ale też pozwala doświadczyć określonych sytuacji problemowych na trzech poziomach (intelektualnym, emocjonalnym i cielesnym), co sprzyja testowaniu w praktyce różnorodnych rozwiązań i konstruktywnych strategii radzenia sobie.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
-doświadczenie konkretnych technik przetestowanych w pracy z młodzieżą (pomocne przy tworzeniu własnych zajęć i przewidywaniu reakcji ich uczestników)
-poznanie atrakcyjnych oraz skutecznych ćwiczeń i technik możliwych do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą w temacie cyberprzemocy rówieśniczej, także podczas zajęć na platformach internetowych
-zaświadczenie o udziale w warsztacie, materiały szkoleniowe zawierające opis poszczególnych technik oraz przykładowy scenariusz zajęć
Prowadząca:
Katarzyna Leoniewska – absolwentka psychologii i animacji kultury na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego INTRA. Ukończyła również liczne szkolenia z zakresu dramy stosowanej i Teatru Forum organizowane przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA oraz zagranicznych ekspertów. W Stowarzyszeniu prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu profilaktyki uzależnień i cyberprzemocy, psychoedukacji, edukacji kulturalnej i artystycznej. Prowadzi również szkolenia z wykorzystania technik dramowych w pracy z dziećmi i młodzieżą w różnych obszarach tematycznych.
Termin szkolenia:7 listopada w godzinach 10.00-15.00
Szkolenie będzie prowadzone na internetowej platformie Zoom.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Zapraszamy do zapisów: fundacjastrefapociech@gmail.com
Zapisane osoby dostaną link, który należy wkleić do przeglądarki, instalując wcześniej bezpłatną aplikację zoom.